واتساپ دفتر آلمان : 004915257616793
تلفن ثابت دفتر آلمان : 004920186979515
تهران : 021-49169999
برتینا – مشاوره اقامت در آلمان
مشاوره مهاجرتی برتینا
ثبت شده در آلمان به شماره ثبت HRB 85203

اقامت دائم آلمان از طریق بلوکارت ( Blue Card )

تاریخ انتشار : 2018/02/06

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص از دو روش میسر است: ویزای جستجوی کار (Arbeitsuchen یا Job seeker) و یا کارت آبی آلمان (Blue Card)

استفاده از روش کارت آبی آلمان یا Blue Card، یکی از بهترین روش های مهاجرت به  آلمان است. متقاضی می بایست ضمن اخذ ویزای آلمان، نسبت به اخذ اقامت آلمان و گرفتن تابعیت این کشور نیز اقدام نماید. ما در این مطلب به بررسی جامع مهاجرت به آلمان از طریق تخصص می پردازیم.

بر اساس تشخیص اتحادیه اروپا، در بررسی چشم انداز اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه که شامل 27 کشور اروپایی می باشد و نیز پیش بینی کمبود نیروی کار مورد نیاز در کشور، در سال 2007 میلادی اتحادیه اروپا در جهت رفع کمبود نیروی کار متخصص و با الهام از طرح گرین کارت دولت کشور آمریکا و با استفاده از نماد پرچم اتحادیه اروپا که با رنگ آبی است، اقدام به تصویب و ارائه طرح و برنامه ای مشابه به نام کارت آبی نمود که در قالب آن نیروهای کاری و متخصص غیراروپایی بتوانند به واسطه این برنامه برای مهاجرت به تمامی کشورهای عضو اتحادیه غیر از انگلستان، ایرلند و دانمارک که از شرکت در این طرح خودداری نمودند، مهاجرت از طریق تخصص را داشته باشند.

اولین کشور اروپایی که تابحال از این طرح استقبال خوبی نموده است و مقدمات و شرایط این برنامه را فراهم نموده، بزرگترین قدرت صنعتی اروپا  یعنی کشور آلمان می باشد.

از اول جولای 2012 میلادی، دولت آلمان شرایط و پیش نیازهای دریافت کارت آبی را بطور رسمی اعلام نموده که بر این اساس با اجرایی شدن این برنامه در آلمان، از این پس نیروهای متخصص کاری غیراروپایی می توانند با دریافت این نوع ویزای کاری، در مدت زمان خیلی کم به آلمان مهاجرت کاری نمایند و خانواده های خود را نیز به همراه خود به کشور آلمان بیاورند.

مدت اعتبار کارت آبی آلمان از زمان صدور، بسته به قرارداد کاری شما دارد، اگر این قرارداد 4 ساله باشد که کارت شما اعتباری 4 ساله دارد و نهایتا موفق به دریافت PR یا همان اقامت دائم آلمان خواهید شد. اگر مدت زمان قرارداد شما کوتاه تر باشد اعتبار کارت آبی شما به همان میزان به علاوه سه ماه بیشتر خواهد بود. در ضمن نگران نباشید چون تمدید مجدد این کارت بسیار ساده می باشد.

میانگین تعداد ساعات کار در آلمان 41 ساعت در هفته است، که نسبت به ساعات کار بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر می باشد. درآمد یک فرد مهندس در کشور آلمان حداقل از سالی 41800 یورو شروع خواهد شد و بسته به سابقه کاری و تخصص وی، تا سالی 80000 یورو نیز ارتقا پیدا می کند. این میزان درآمد برای گروه پزشکان و داروسازان به مراتب بسیار بالاتر است.

تصمیم صدور و یا عدم صدور بلو کارت برای متقاضیان، توسط اداره اتباع خارجی (Die Ausländerbehörde)، اداره کار (Arbeitsbehörde) و همچنین آژانس کار (Die Agentur für Arbeit) که در سراسر جمهوری فدرال آلمان نمایندگی دارند، اخذ میگردد.


نگاهی به مزایای اخذ کارت آبی یا Blue card آلمان :

 • یکی از سریعترین و راحت ترین روش ها اقامت در آلمان
 • امکان کار و اقامت در کل منطقه شینگن و اتحادیه اروپا (جز انگلستان، ایرلند و دانمارک)
 • سریعترین روش تبدیل به اقامت دائم پس از 21 ماه
 • در این روش دانستن سطح خاصی از زبان انگلیسی یا آلمانی اجباری نیست
 • سریعترین روش دریافت پاسپورت و شهروندی آلمانی پس از 3 سال از اقامت دائم در روش های دیگر ممکن است تا 12 سال طول بکشد
 • امکان عدم حضور در آلمان تا 12 ماه
 • دریافت اجازه اقامت و کار و تحصیل برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • عدم نیاز به دانش زبان آلمانی برای همسر دارنده بلوکارت
 • عدم وجود صف سفارت
 • عدم نیاز به راه اندازی کسب و کار و الزام موفقت آن
 • عدم نیاز به استخدام نیرو در شرکت خود
 • عدم وجودهزینه های ماهانه و جاری
 • عدم وجود ریسک شکست کسب و کار
 • حقوق کاری برابر با دیگر شهروندان اروپا مانند بیمه بیکاری
 • تحصیل و آموزش رایگان و بدون هزینه برای فرزندان زیر 18 سال
 • داشتن بیمه درمانی و پزشکی و بازنشستگی
 • دریافت بالاترین خدمات اجتماعی و رفاهی در اروپا


شرایط اقدام برای دریافت آبی کارت آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق تخصص :

متقاضیان باید توجه داشته باشند که داشتن مدرک دانشگاهی معتبر که اعتبار آن به وسیله سازمان ارزشیابی مدارک تحصیلی در آلمان تأیید گردد و ارائه قرارداد کاری با یک کارفرما که حداقل درآمد ناخالص سالانه تعیین شده 53600 یورو باشد ازمهمترین واصلی ترین شرایطی است که برای دریافت آبی کارت لازم است. قابل ذکر است متخصصان و نیروهای کاری که در فهرست “مشاغل خاص یا موردنیاز شدید آلمان” باشند هم می توانند با داشتن قرارد کاری با حداقل حقوق ناخالص سالانه 41800 یورو برای دریافت آبی کارت اقدام نمایند. پزشکان، تمامی مهندسان در رشته های مختلف، دانش آموختگان رشته های علوم طبیعی، ریاضی و کارشناسان علوم رایانه و انفورماتیک در لیست مشاغل خاص و موردنیاز آلمان قرار دارند.

کلیه متقاضیان متخصص و دانش آموخته ای که مدرک تحصیلی شان در اداره ارزشیابی مدارک آلمان به رسمیت شناخته شود در صورت یافتن کار با درآمد مشخص شده در بالا می توانند با دریافت آبی کارت آلمان برای دریافت ویزای کاری بر اساس مدت زمان مشخص شده در قرارداد کاریشان اقدام نمایند. بعد ازاین مدت و در صورت شاغل بودن متقاضیان می توانند این نوع ویزا را به اقامت دائمی PR آلمان تغییر دهند و اقامت دائم دولت آلمان را دریافت دارند.

چنانچه متقاضیان هنگام اقدام و یا در طول زمان اقامت خود در آلمان بتوانند مدرک زبان آلمانی با سطح B1 ارائه کنند، حداقل مدت زمان تعیین شده برای اجازه درخواست اقامت دائم از 33 ماه به 21 ماه کاهش می یابد و در نتیجه متقاضی در زمان زودتری می تواند برای اقامت دائم خود و خانواده اش اقدام نماید.

نکته قابل توجه این است که کارت آبی آلمان یا این نوع ویزای اقامت کاری آلمان را نمی توان بدون داشتن پیشنهاد کاری دریافت کرد.

افراد بسیار مجرّب در گذشته کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا و استرالیا را به عنوان مقصد انتخاب می کردند. ابتکار عمل اروپایی خصوصیات متمایزی دارد که کمک می کند تا اروپا به مطلوب ترین مقصد مهاجرت در جهان مبدل شود. این ویژگی ها عبارتند از:

 • شرایط کاری و درآمد برابر با شهروندان
 • رفت و آمد آزاد به کشورهای حوزه شنگن
 • برخورداری از یک سری حقوق اجتماعی و اقتصادی (به عنوان مثال، مزایای بیکاری)
 • شرایط مساعد برای بودن با خانواده
 • چشم انداز اقامت دائم

شرایط

سه شرط اساسی برای درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا وجود دارد.

 • شهروندی غیر اتحادیه اروپا
 • تحصیل کرده دانشگاه مورد تایید یا متخصص (دارای مهارت)
 • قرارداد کار کارفرما با حداقل حقوق تعیین شده توسط دولت


سئوالات متداول در زمینه مهاجرت به آلمان از طریق تخصص :

در اینجا این پرسش مطرح می‌شود که منظور از متخصص چه کسی است؟

متخصص کسی است که تحصیلات دانشگاهی دارد.

آیا تحصیلات دانشگاهی در یک رشته‌ خاص مورد نظر است یا در رشته‌های مختلف؟

این افراد می‌توانند در رشته‌‌های گوناگونی تخصص داشته باشند. مهم این است که با یک شرکت یا کارفرمایی که در آلمان ساکن است، قراردادی ببندند و اجازه‌ کار در اینجا را داشته باشند. بعد این متخصصان اجازه اقامت در آلمان را دریافت می‌کنند.

در صورت نداشتن قرارداد کار با حداقل حقوق مورد نیاز ، آیا راه دیگری برای دریافت بلوکارت وجود دارد؟

بله، با کارشناسان موسسه تماس بگیرید

آیا مهاجرت به آلمان از طریق تخصص پزشکی نیز امکان پذیر است؟

بله. در حال حاضر پزشکی و پرستاری جزو رشته های مورد نیاز آلمان هستند. البته شرایط پزشکان خارجی جهت جذب در بازار کار آلمان چندان آسان نیست و در ایالت های مختلف آلمان این شرایط فرق می کند. برای مثال ممکن است در برخی از ایالت ها و برخی تخصص های پزشکی، مدرک B2 درخواست کنند و در برخی ایالت ها حتی مدرک C1 زبان آلمانی.


اخذ اقامت آلمان از Blue card ( کارت آبی ):

موسسه مشاوره مهاجرت برتینا هلدینگ بین المللی Bertina international GmbH ثبت شده در شهر دوسلدورف به شماره ثبت HRB 85203


بررسی اطلاعات ثبتی Bertina international GmbH


کارت آبی اتحادیه اروپا یا همان اخذ بلو کارت اروپا یکی از تخصص های وکلای آلمانی الاصل و مشاوران Bertina international GmbH میباشد ، درصورت نیاز به راهنمایی و اخذ مشاوره در زمینۀ بلو کارت اروپا و اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا میتوانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

لازم به ذکر است که شرکت Bertina international GmbH نماینده رسمی شرکت Google در کشور آلمان می باشد


آدرس گواهی نمایندگی رسمی شرکت گوگل (به دلیل تحریم با VPN باز نمایید)


Bertina international GmbH در زمینه خدمات مهاجرت از طریق بلوکارت خدمات گسترده ای را ارائه می نماید


149
سوال و جواب

avatar
84 Comment threads
65 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
82 Comment authors
faezeh vafaeiMohsen.64امیررضارونق نیک قلبمجتبی Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
faezeh vafaei
Guest
faezeh vafaei

سلام من براي بلوكارت اقدام كردم وكيل شركت مي گن مدارك رفته فدرال مي خوام بدونم چقدر زمان تاييد فدارل هست؟تمام مداركم هم كامل بود

Mohsen.64
Guest
Mohsen.64

سلام 34 ساله هستم ..مدرک لیسانس عمران از دانشگاه غیرانتفاعی دارم که در آنابین اسم دانشگاه نیست…قرارداد کاری از آلمان مرتبط با رشته تحصیلی هم دارم که ۶۰۰۰۰ یورو درآمد سالینه هستش..امکان داره راهنمایی کنید؟

امیررضا
Guest
امیررضا

با سلام
من لیسانس رشته الکترونیک از دانشگاه مهاجر دارم
با ۵ سال سابقه کار و زبان انگلیسی قویی هم دارم
میتونم واسه بلو کارت اقدام کنم؟

رونق نیک قلب
Guest
رونق نیک قلب

درود بر شما. من دیپلم فنی و حرفه ای رشته درودگری(صنایع چوب و کاغذ) رو دارم همینطور هم داری ۳سال سابقه کار در گل آرایی و تزیینات گل رو دارم ایا برای کار باین شرایط میتونم اقدام کنم برای مهاجرت کاری برای کشور آلمان؟

مجتبی
Guest
مجتبی

سلام من فوق دیپلم برق صنعتی دارم از دانسگاه ازاد مدرک برق ساختمان و کارافرینی کب از سازمان فنی حرفه ایی دارم الانم ده سال مشغول برقکاری ساختمان هستم ایا میتونم بلو کارت بگیرم

حسین مختاری
Guest
حسین مختاری

با سلام
بنده کارشناس عمران با ۷ سال سابفه کاری در زمینه کاری در زمینه ویلا سازی و همچنین مقاوم سازی و مدت ۲ سال عضویت انجمن بتن ایران میباشم و در حال حاضر در فراگیری زبان المانی اقدام نموده ام .
تازه وقت سفارت المان گرفتم و مدارکم دانشگاهیم از سایت انابین اکی هستند .
میخواستم راهنمایی بفرمایید برای ادامه فرایند مهاجرت و دریافت قرارداد کارفرما در المان جهت بلو کارت .
لازم به ذکر است بنده متاهل ،بدون فرزند ،۴۲ ساله میباشم .

ستاره
Guest
ستاره

سلام من لیسانس حسابداری دارم، ولی سابقه کار ندارم، شوهرم هم دیپلم برق فنی دارند و هفت سال سابقه کار فنی دارند، مدرک دانشگاهی ندارند ولی تو خیلی از کارهای فنی مهارت دارند، فرزندی هم نداریم، آیا میتونیم بلوکارت بگیریم؟

جواد
Guest
جواد

سلام وقت شما بخیر من شاغل در نیروی هوایی ارتش هستم و هجده سال سابقه تعمیرات هواپیما دارم میتونم اقدام کنم ؟

Mohsen
Guest
Mohsen

سلام من پزشک عمومی باز نشسته می‌باشم 61 سال دارم اقدام لازم برای اقامت دائم در آلمان برای خود وخانواده ام چیست

جواد کلبادی نژاد
Guest
جواد کلبادی نژاد

سلام، من متخصص اجرای خطوط فشار قوی برق هستم( فونداسیون، نصب دکل، سیم کشی) و متخصص نصب دکلهای مخابرات و تلکام و نصب تجهیزات بالای دکل، بالارو و سیم رو حرفه ای با مدرک کار در ارتفاع ( ریگر). ایا میتونم در ضمینه مشاغل خاص اقدام کنم؟ اگه کمکم کنید ممنون میشم

شیدا
Guest
شیدا

با سلام
چه مدرک لیسانسی مورد تایید نیست؟ معدل ۱۳/۱۳برای رشته مهندسی مکانیک از دانشکده فنی دانشگاه آزاد تهران جنوب مورد تاییده؟

Sara
Guest
Sara

وقت بخیر همسرم ارشد کشتی سازی از دانشگاه امیر کبیر داره و الان کشتی سازی صدرا سربازه میتونیم برای ویزای کار اقدام کنیم؟

پریسا عزیزی
Guest
پریسا عزیزی

باسلام من پرستار هستم چهار سال سابقه کاری دارم گرفتن بلو کارت ایا امکانپذیر هست ممنون از پاسخگوییتون

عارف
Guest
عارف

سلام من ارشد حسابداری کارمند بانک ۱۸ سال سابقه و ۴۳ سال سن ایا با توجه به سن و سابقه بانکیم می تونم در المان شغلی پیدا کنم

علی
Guest
علی

سلام من مدرک دیپلم ریاضی دارم برقکاری بلد هستم آیا میتونم بلوکارت بگیرم؟

علی
Guest
علی

سلام
من مدرک دیپلم ریاضی دارم پیراشکی بلد هستم آیا میتونم بلوکات بگیرم ؟

kave
Guest
kave

سلام من دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت صنعتی هستم و ۱۶ سال سابقه رسمی کار دارم و سنم ۳۳ ساله و الان تو یه شرکت ( صنعت خودرو سازی )مدیر پروژه هستم که شریک خارجی داره ( المانی ) و تو زمینه های نقشه کشی ، ساخت قاب های صنعتی ، فایبر گلاس ، پروسه مونتاژ خودرو … اطلاعات کافی دارم . می خواستم شرایط خودم رو برای گرفتن یه شغل خوب تو المان بدونم، ممنون

شبنم
Guest
شبنم

سلام
وقت بخیر
من مدرک لیسانس اموزش زبان انگلیسی دارم و شوهر عمه من در المان یک کلینیک دندانپزشکی دارد ، از طریق انها چطور میتوانم ویزای بلو کارت بگیرم ؟ ایا اصلا امکانش هست؟

مصطفی
Guest
مصطفی

با سلام..مدرک کارشناسی ارشد اگرواکولوژی دانشگاه ملی با معدل ۱۸.۶۵دارم حدود ۲الی ۳سال کار مرتبط قرارداد کاری با یک شرکت‌کشاورزی با سابقه بیمه دارم ویزای کار یا بلوکارت بهم میدن..

وحید
Guest
وحید

سلام من آشپز هستم مدرک دانشگاهی ندارم فقط دیپلم دارم شرایط مهاجرت چطوری هستش برام

جلال مرادی
Guest
جلال مرادی

سلام یک تراشکار درجه یک با مدرک فنی حرفه ای و بیست سال سابقه در رشته خودم هستم و داری جواز کسب هستم پدر رشته قالب سازی اسناد هستم.لطفا راهنماییم کنید سپاسگزارم.

محمدرضا
Guest
محمدرضا

سلام
مدرك تحصيليم مهندسي فناوري مكانيك از دانشگاه علمي كاربردي هست
مدرك فني ١٨ ماهه ماشين ابزار از فني و حرفه اي و چند مدرك فني ٦ ماهه از فني و حرفه اي دارم
١٨ سال سابقه كار در شركت مپنا دارم
امكان اخذ ويزاي بلوكارت براي من هست؟

محمد تیموری
Guest
محمد تیموری

ممنونم

محمد تیموری
Guest
محمد تیموری

سلام.وقت عالی بخیر
هزینه شما برای انجام این پروسه مهاجرت چقدر است؟

علی
Guest
علی

سلام
من مدرک لیسانس محیط زیست و ارشد مدیریت دارم ۱۰ سال سابقه بیمه و ۴ فرزند دارم میشه با این شرایط به راحتی بلوکارت و اقامت گرفت

رضا
Guest
رضا

سلام وقت بخیر
مدارک دانشگاهی دانشگاه آزاد برای آلمان معتبر است یا نه من مهندسی برق قدرت از دانشگاه آزاد نی ریز فارس دارم

احمد
Guest
احمد

با سلام
من ۴۲ سال سن دارم.کارشناس عمران‌و کارشناس ارشد سازه آبی.حدود ۱۴ سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلیم دارم.آیا سن بالای ۴۰ سال برا اخذ اقامت میتونه مشکل ساز باشه

حمید
Guest
حمید

این سوال شما سوال من نیز هست.ایاسن ۴۱سال یازیرپنجاه مشکل دارد

Marjan
Guest
Marjan

سلام همسر من کارشناسی ارشد عمران رو داره و ما میخوایم مهاجرت کنیم چطور باید درخواست بدیم تا خیلی زود از ایران خارج بشیم ودر المان درخواست کار بدیم از طریق بلوکارت چطور ممنون راهنمایی کنید

ناصر
Guest
ناصر

سلام تا زمانی که ما تو آلمان نیستیم چطوری قرار داد کاری با کار فرمای اونجا ببندیم در حالی که اینجاییم و هیچ آشنایی با کارفرما یا حتی محیطش نداریم ؟

محمدمالدارنائی
Guest
محمدمالدارنائی

سلام بدون مدرک تحصیلی هم میشه رفت آلمان یامدرک سیکل

علی
Guest
علی

سلام
فوق لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی هستم، ۳۸ ساله دارای مدرک b2 از cdc کلن، سابقه ۱۸ ساله وزارت نفت. قصد مهاجرت به آلمان یا اتریش را دارم. لطفاً راهنمایی کنید. با سپاس

علیرضا
Guest
علیرضا

سلام ببخشد. دوره فنی و حرفه ای باید حداقل چند ساعته باشد برای مثال استرالیا بالای 900 ساعت میخواد.المان چند ساعت می خواد؟ وقتی مدرک لیسانس داشته باشن مدرک فنی هم لازمه ؟ از کجا بدونم دانشگاهی که توش تحصیل کردم معتبر است یا نه ؟ سابقه بیمه ندارم میشه وکیل مهاجرتی بجاش تاییده بدهد؟

عارف
Guest
عارف

سلام
٥٣ساله،فوق تخصص جراحي قلب و متخصص جراحي عمومي هستم و مسلط به زبان انگليسي .
قصد مهاجرت و اشتغال در آلمان دارم.لطفا راهنمايي بفرماييد

رامین فرجی راد
Guest
رامین فرجی راد

باسلام.من لیسانس مهندسی برق از دانشگاه سراسری روزانه هرمزگان دارم با۲۲ سال سابقه ابزار دقیق در کارخانه های کاغذ سازی که بازنشسته شده و۴۸ سال دارم.در ضمن خانم من ۳۷ ساله دارای دکتری سازه از دانشگاه سراسری روزانه.۷سال سابقه ،عضو هیات علمی ،پایه یک نظام مهندسی و دو دختر داریم .برای کار در آلمان بهترین پیشنهاد شما چیست؟

Behrooz
Guest
Behrooz

سلام
بنده ۴۵ سال سن دارم و دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت رشته مهندسی مکانیک هستم و ۶ سال سابقه بیمه ای در زمینه نصب و تعمیر آسانسور دارم لیسانسم هم در زمینه آسانسور بوده اگه ممکنه راهنمایی کنید میتونم بلو کارت بگیرم
ممنونم

پویا
Guest
پویا

سلام. بنده و همسرم هردو فوق لیسانس هوش مصنوعی هستیم، من 35 سال دارم و همسرم 32 سال. بنده یک جاب آفر از یک شرکت آلمانی دارم، آیا میتوانم برای بلوکارت از همینجا اقدام کنم؟ (چون شنیده ام که از شروط دریافت بلوکارت این است که متقاضی از قبل مدتی در خاک آلمان بوده باشد؟ آیا درست است؟) به دنبال راه حلی برای مهاجرت هستیم طوری که همزمان با همسرم وارد کشور مقصد شویم.

کیانوش
Guest
کیانوش

با عرض سلام و خسته نباشید منو دوستم قصد مهاجرت به آلمانو داریم والان در حال گذروندم دوره زبان در سطح a1 هستیم مدرک دانشگاهیمونم‌لیسانس برق قدرته ولی متاسفانه سابقه کاری مرتبط و حتی تخصص مربوط به رشتمون نداریم ولی ۱۰ تو هلال احمر تو حوادث جاده ای کار کردیم میخواستم بدونم تو ایران چه شاخه ای از رشتمونو کلاس بریم یا کار کنیم که اونجا بدرد بخوره

جعفر حسن زاده
Guest
جعفر حسن زاده

سلام من ۴۵ سال سن دارم ,دارای مدرک دکتری تاریخ معماری جهان از دانشگاه آتاتورک ترکیه هستم , امکان مهاجرت کاری و یا تحقیقاتی دارم?

ابراهيم بذرافشان
Guest
ابراهيم بذرافشان

سلام همسرم مهندس مكانيك و متخصص راه اندازي دستگاههاي cnc با كليه كنترلهاي اروپايي آمريكايي ژاپني و … و طراح خطوط توليد ، قالبساز حرفه اي ، تخصص در زمينه dnc كردن دستگاههاي cnc. و … مي باشند از چه طريق براي مهاجرت و آشنايي با شركتهاي مرتبط در زمينه تخصص ايشان بعنوان مثال شركت زيمنس و بوش … جهت همكاري تخصصي و حرفه اي اقدام كرد؟ ممنون از راهنمايي شما

سمیرا
Guest
سمیرا

سلام
من و همسرم هر دو هیات علمی دانشگاه هستیم. رشته تحصیلی هر دو نفرمان ریاضی است. همسرم متولد ۱۳۵۸ و من ۱۳۶۴ هستم. یک فرزند ۲۲ماهه داریم. آیا امکانش هست از طریق بلوکارت به آلمان مهاجرت کنیم. چطور و از کجا باید شروع کنیم.

صفری
Guest
صفری

سلام.ممنون بابت توضیحات.چطور میشه با شرکتی قرارداد کاری بست؟این شرکتهارو خودتون معرفی میکنید؟

شهره عبدی
Guest
شهره عبدی

سلام من ۲۶ ساله هستم و رشته تحصیلیم مهندسی شیمی از امیرکبیرهست، اما زمینه کاری که سه سال تجربه کار دارم برنامه نویسی وب است، آیا امکان اقدام برای بلو کارت رو دارم؟

فرامرز جمشیدی
Guest
فرامرز جمشیدی

سلام من فیزیوتراپیست هستم و۵۳ سالمه که ظاهرا مشکل بزرگیه ایا امکان استفاده برام هست یا میتونید بشکلی راهنماییم کنید

مریم فرهادی
Guest
مریم فرهادی

سلام خسته نباشید
من28سالمه کارشناسی حسابداری از دانشگاه غیرانتفاعی دارم یکسال تو شرکت حسابرسی کارآموزبودم ولی سابقه کار رسمی ندارم راهنماییم میکنیدممنون

علیرضا خراسانی
Guest
علیرضا خراسانی

باسلام
من لیسانس مهندسی نرم افزار کامپیوتر و کارشماسی ازشد مدیریت فناوری اطلاعات it دارم و ۱۷ سال سابقه کاری دارم و همینطور سطح زبان انگلیسیم ایلتس ۵.۵ هست و دارم المانی هم میخونم متاهلم و یک فرزند دارم برای مهاجرت به المان کاری چه باید بکنم
ممنونم

محمدرضا قوامی
Guest
محمدرضا قوامی

با سلام
بنده 33 سالمه. برنامه نویس کامپیوتر. 5 سال سابقه کار مرتبط. متاهل. همسرم فوق لیسانس کتابداری و اطلاع رسانی(4 سابقه کار غیرمرتبط). بدون فرزند..
نمیدونم از چه راهی اقدام کنم. لطف میکنید راهنماییم کنید؟

سعید خیری
Guest
سعید خیری

سلام من تحصیلات کاردانی در دانشگاه دولتی رادارا هستم دررشته نقشه کشی معماری وهمچنین درسقف کاذب کناف دارای تخصص باسابقه ۵ساله میباشم میخواستم ببینم ایاراهی برای دریافت ویزای کاری(کارت ابی)المان برای بنده موجود میباشد یاخیر ممنون میشم راهنمایی کنید باتشکر

احمد
Guest
احمد

سلام.۲۹سالمه مهندسی تاسیسات حرارتی و برودتی دارم از مشاغل مورد نیاز المان چند موردش ارتباط مستقیم با رشتم دارن (لوله کشی، گرمایش، تهویه مطبوع،تبرید) که زیر مجموعه مهندسی مکانیک میشه ،دارای مدرک بین المللی برق صنعتی و جوشکاری هستم و سابقه ی کار بیمه ای مرتبط با رشتم رو دارم.اشنای با زبان انگلیسی و المانی رو هم دارم. فقط مدرک لیسانسم از دانشگاه غیر انتفاعیه که تو سایت anabin سرچ کردم H +/- زده بود ، این نگرانم کرده ،میشه لطفا راهنمایی کنید ایا میشه ویزای کار در المان بگیرم؟ اگر مدرک مورد تایید نبود چه راهی های دیگری وجود… Read more »

سام اشرفی
Guest
سام اشرفی

سلام
بنده ۴۴ سال سن دارم
فوق لیسانس مهندسی متالورژی از دانشگاه معتبر
۱۴ سال سابقه کار در صنایع نفت و گاز دارم
از کجا باید شروع کنم؟

متین
Guest
متین

سلام خسته نباشید من 16 سال دارم رشته تحصیلیم ریاضی است میخاستم بدونم آلمان مدرک تحصیلی معتبر در چه شاخه هایی میخاد.
ضمنا مدرک چه دانشگاهایی مورد تایید است
ممنون میشم پاسخ بدید.

mohammad
Guest
mohammad

سلام
با مدرک فوق دیپلم مکانیک ساخت و تولید و مدرک فنی حرفه ای مکانیک خودرو و رزومه با بیمه تامین اجتماعی حداقل ۲ سال و سطح زبان b2 آلمان میتونم باشرایطی که اعلام کردید کارفرما پیدا کنم؟؟و برای بلو کارت اقدام کنم؟؟

Farshid
Guest
Farshid

سلام. بنده 43 دارم
دارای دو مدرک لیسانس. 1- مترجمی زبان انگلیسی 2- ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنایع با سابقه کار به مدت 18 سال و متاهل با دو فرزند. به زبان انگلیسی هم تسلط دارم . آیا امکان مهاجرت از طریق blue card یا کاریابی برام هست؟

محند
Guest
محند

سلام
محدودیت سنی هم دارد؟
من با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت و ۴۳ سال سن میتونم اقدام کنم؟

اسماعیل
Guest
اسماعیل

سلام من ۳۴ سال سن دارم مدرک کارشناسی اتاق عمل با ۸ سال سابقه کار دولتی و خانومم ۲۹ سال سن مدرک مامایی با ۳ سال سابقه آیا ما میتونیم برای برو کارت امیدوار باشیم؟

هادی
Guest
هادی

سلام بنده تخصص برق ماشین دارم تعمیر اربگ،abs,کیلومتر و کامپیوتر ماشین میتونم مهاجرت کنم؟با ۱۰ سال سابقه کاری

Esmat
Guest
Esmat

با سلام
همسرم درحال حاضر دیپلم مکانیک خودرو و سابقه کار یکسال دارند.با گرفتن فوق دیپلم/کارشناسی مکانیک از دانشگاه معتبر امکان مهاجرت هست؟
و اینکه پیداکردن کار موردنظر به عهده خودفرد است یا موسسه شما میتواند اینکار را انجام دهد؟
باتشکر

میلادبدرلو
Guest
میلادبدرلو

سلام عرض ادب و احترام.من ۲۵سال سن دارم رشته مهمانداری هواپیما از اموزشگاه هوانوردی هستم.اگر در المان درخواست بلوکارت بدم میتونم برای این شغلم و کار مهمانداری هواپیما در المان اقدام کنم ویا همین رشته مهمانداری هواپیمارا در المان بخونم ایا بامشکلی مواجه نمیشم? خواهش میکنم راهنماییم کنید مچکرم

پریا
Guest
پریا

سلام خسته نباشید، بنده 30سالم هست و مدرک معتبر کارشناسی شیمی هستم و سابقه 7ساله کاری مرتبط با رشته ام دارم،راجع به ب ساخت و تولید رنگ صنعتی(رنگ اتومبیلی، ساختمانی و… )

آیا برای پیدا کردن کارفرما شما کمک میکنید؟
و اینکه همزمان میشه ادامه تحصیل داد در رشته مرتبط؟

همسرم هم فوق لیسانس مهندسی مکانیک هستن
باهم یک جا میتونیم درخواست بدیم، یا جدا جدا

ممنون

محمد
Guest
محمد

باسلام
کارسناسی ارشد مهندسی شیمی هستم باگرایش ترمودینامی و طراحی رآکتور، ۱۰ سال سابقه کار بعنوان ناظر ایمنی و hse دارم، دارای مقالات علمی متعدد در زمینه تخصصی مهندسی شیمی هستم و شرکتی که در ایران در آن فعالیت میکردم سالیانه بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان سود خالص دارد، البته آشنایی با زبان آلمانی ندارم، امکان اخذ بلوکارت وجود دارد؟
لطفن هزینه رو هم بطور تقریبی بفرمایید
سپاسگزارم

یوسف
Guest
یوسف

سلام من دارای مدرک لیسانس از دانشگاه ازاد هستم..در رشته برق قدرت..ایا من میتوانم در پی بلو کارت و اخذ آن باشم؟

امید رضایی
Guest
امید رضایی

سلام خسته نباشید بنده ۲۴سال سن دارم مجردم مدرک b2زبان آلمانی رو هم دارم در کار ساخت و تعمیر مبل هستم مدرک ش را نیز دارم آیا میتوانم اقامت آلمان رابگیرم.چطور؟

مرتضی
Guest
مرتضی

سلام.چگونه میشود کارفرما پیدا کرد؟؟ ایا موسسه کاریابی وجود دارد؟؟ با تشکر.

سعید
Guest
سعید

درود
من کارشناسی اتاق عمل دارم،درواقع همون تکنسین اتاق عمل، ایا میشه واسه کارت ابی اقدام کرد؟متاهل هم هستم
سپاس

مهدی
Guest
مهدی

سلام با مدرک فنی حرفه ای با توجه به قانون جدید که از سال نو اجرا میشه میتونم اقدام کنم؟؟

حسین
Guest
حسین

عرض سلام و وقت به خیر
فارغ التحصیل منابع طبیعی هستم و کارم تکنیسین تلقیح مصنوعی دام هست آیا میتونم متناسب با کارم برای اخذ ویزا و اقامت اقدام کنم؟

عقیل
Guest
عقیل

سلام ، من دارای مدرک کارشناسی عمران (نقشه برداری ) و کارشناسی hse ، گواهینامه پایه1 ، ویژه جرثقیل ، مدرک پایپینگ ، مدرک لوله کشی ساختمان ، میباشم ، متاهل دارای دو فرزند ، و درحال حاظر کارمند آتش نشانی هستم ، با کدام یک از مدارکم راحتر میتوانم ویزای کار بگیرم ، ممنون

محبوبه
Guest
محبوبه

با سلام. من یک خانوم 30 ساله کارشناس ارشد مهندسی معماری هستم. همسر و دو فرزند دارم. بدون قراردادی با مبلغ فوق که فرمودید امکان درخواست بلوکارت هست؟

آرزو
Guest
آرزو

سلام من همسرم پزشک هستن میخوان با مدرک b2زبان آلمانی درخواست ویزای۶ ماهه بدن برای خواندن c1 و پیدا کردن شغل آیا میتونن خانواده هم تو این مدت ۶ ماه ببرن ؟ یا ویزای خانواده رو نمیدن ؟

کامران
Guest
کامران

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان با تشکر از لطف بیکرانتان میخواستم بدانم با داشتن فوق دیپلم و چندین گواهینامه پایان دوره تعمیر خودرو engine و داشتن پایان دوره لول 12 زبان انگلیسی میتوان به المان مهاجرت کرد و در آنجا برای خود تعمیرگاهی راه انداخت

با تشکر

مهدی
Guest
مهدی

سلام من مدرک دانشگاهی ندارم ولی مدرک شغلی معتبر دولتی دارم ایا شانسی برای گرفتن بلوکارت یا کلا ویزای کار را برای المان خواهم داشت یا خیر؟؟؟؟؟

جعفر
Guest
جعفر

محهاجرت کاری باخانواده یه سر ودخترم

جعفر
Guest
جعفر

باسلام۵۲سال دارم بازنشسته اداری هستم وکارانبار دارو یانسخه پیچی تجربه کاری بیمارستان ایرانمهر تهران دوسال دارم وکارهای فنی دلرکاری وپرس کاری هم درکارگها تجربه دارم علاقه فنی بهکار زیاد دارم باتشکر

مهدی
Guest
مهدی

سلام ممنون از اطلاعات کاملتون من دندان پزشک هستم شرایط جذب نیروی دندان پزشک در آلمان هم میشه یه توضیحی بدین ممنون

كيومرث
Guest
كيومرث

بإسلام و عرض ادب، بنده داراي مدرك دكتري تخصصي (phd) در رشته گياهپزشكي ( كشاورزي ) هستم، متأهل داراي يك فرزند، ٣٥ ساله، با توجه به رشته تخصصي و سطح مدرك تحصيلي امكان يافتن كار و أقامت در كشور ألمان را دارم ؟

كيومرث
Guest
كيومرث

بإسلام و عرض ادب، بنده داراي مدرك تخصصي در رشته گياهپزشكي ( كشاورزي ) هستم، متأهل داراي يك فرزند، ٣٥ ساله، با توجه به رشته تخصصي و سطح مدرك تحصيلي امكان يافتن كار و أقامت در كسور ألمان را دارم ؟

سید علی حسینی
Guest
سید علی حسینی

باسلام از خدمت دوستان گرامی
من در زمینه رنگ کاری چوب مبلمان راحتی استیل کلاسیک میز تلویزیون در پنچره چوبی ۶سال که مشغول به کار هستم ۲۱ سال هست افغانی هستم الان در ایران هستم میخواهم که آلمان ماجرات کنم میشه که راهنمای کنید با تشکر سید علی حسینی

سید علی حسینی
Guest
سید علی حسینی

باسلام از خدمت شما دوستان گرامی
من در زمینه رنگ کاری وچوب مبلمان استیل راحتی کلاسیک در پنجره۶ سال که درحالی کارهستم میخواهم که به آلمان ماجرات کنم افغانی هستم الاندر ایران هستم میشه که راهنمای کنید با تشکر سید علی حسینی

Hani
Guest
Hani

با سلام من همسرم جراح عمومی و خودم هم کارشناس بیهوشی هستم.میخواستم بدونم بعد از گرفتن اقامت میتونم پدر و مادرم رو هم ببرم و برای اونها هم اقامت بگیرم؟کلا چه راهی برای گرفتن اقامت برای پدر و مادر توی المان وجود داره؟

اکبر نورمحمدی
Guest
اکبر نورمحمدی

سلام
من راننده پایه یکم هستم
با گواهینامه بین المللی
میشه در آلمان کار کرد

سلمان محمدی
Guest
سلمان محمدی

با سلام ،آیا با داشتن تخصص در کاری بدون داشتن مدرک مرتبط با تخصص ،مانند نجاری ،میتوان اقدام کرد.

حسین
Guest
حسین

با سلام آیا من مدرک دانشگاهیم که از دانشگاه علمی کاربردی رشته لیسانس آی تی هست مورد تایید آلمان میشه و اگر بشه آیا با تاییدیه زاب میشه بلو‌کارت گرفت ؟

Hhh
Guest
Hhh

سن برای بلو کارت با پرستاری از چند تا چند ساله؟
پول مورد نیاز بلو کارت چه مقداره؟
چجوری می شه شغل پیدا کرد در المان؟

زیبا
Guest
زیبا

سلام و وقت بخیر
سؤالم این هست که برای مهاجرت به آلمان از طریق کار به چه صورت میشه و اینکه من متاهل هستم و همسرم ترک کشور ترکیه هست و هر دو آرایشگر هستیم و اینجا سالن داریم آیا برای کار میتونیم اقدامی بکنیم ممنون میشم راهنماییم کنید

محمد رمضانی
Guest
محمد رمضانی

سلام وقت بخیر
ایا پایان خدمت از سپاه برای مهاجرت به المان مشکلی ایجاد میکند ؟ باتشکر

موضوع درخواست شما

تلفن همراه

مدرک تحصیلی

سن

شغل

بودجه در نظر گرفته شده

نام

.